Lodžie

Lodžii si můžete nechat prodloužit

V některých panelových domech i zděných bytovkách jsou ve společných prostorech, tedy většinouna chodbách, společné lodžie. Takové existující zapuštěné lodžie lze stejně jako lodžie situované u jednotlivých bytů prodloužit a zvětšit tak jejich užitnou plochu. Zároveň se s tím může vylepšit také vzhled celé budovy. Proto se k prodloužení původních lodžií často přistupuje během celkové opravy fasády, zateplení budovy apod.

Prodloužení původní lodžie lze provádět dvěma základními způsoby. Prvním z nich je prodloužení lodžie o stejnou obdélníkovou plochu, druhým je možnost prodloužit lodžii o tvar trojúhelníků. Druhá varianta se používá nejčastěji u domů, které na sebe navazují, ale jejich základy jsou posunuté. Při pohledu shora tak domy vedle sebe vypadají jako schody a v jednotlivých rozích, kde jsou umístěny lodžie tak vzniká přirozený prostor pro rozšíření lodžie o trojúhelník, jehož kratší část je přiléhá ke stěně sousedícího domu. Lodžie se tedy vždy zvětší směrem od stěny bytového domu díky nové železobetonové konstrukci.

Tato prodloužení jsou standardní procedurou, na kterou specializovaná firma nepotřebuje žádnou specifickou přípravu, protože panelové domy i dřívější zděné bytové domy mají lodžie se standardizovanými rozměry. Součástí prodloužení je i výměna původního zábradlí za nové, pro celou délku lodžie jednotné.  Zábradlí může být buď betonové, které prostor lodžie zcela zakrývá a lze na něj velmi jednoduše nainstalovat i zasklení horní části lodžie, nebo ocelové s výplní z nerozbitného skla, které může být čiré, kouřové i neprůhledné.

Pokud máte o prodloužení lodžií zájem, podívejte se na referenční budovy, kde obdélníková a i trojúhelníková zvětšení ploch lodžií uvidíte. Fimont je realizuje po celé České i Slovenské republice.

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy