Rady

koloběžky

Skládací koloběžky – Praktičtí společníci (nejen) do města

Přepravujete se často po městě na krátké vzdálenosti, třeba mezi vaším domovem a kanceláří, a už vás nebaví chodit všude pěšky, popřípadě jezdit na kole, které není zrovna tím nejpraktičtějším a nejskladnějším dopravním prostředkem? 

Přesně pro vás tu jsou skládací koloběžky, jež jsou k tomuto účelu jako dělané. Kupte si také jednu a zlepšete tak svou mobilitu ve městě. Litovat rozhodně nebudete, neboť jízda na nich je nejenom rychlá a pohodlná, ale zároveň i nesmírně zábavná.  

 

Skládací koloběžky mají spoustu výhod 

První dvě výhody skládacích koloběžek jsme nastínili už v úvodu článku. Jejich největší devizou je bezesporu prostorová úspornost, taková menší skládací koloběžka do města se vám bez problémů vejde třeba i do většího batohu, popřípadě krosny. 

Skládací koloběžky všech rozměrů pak můžete v klidu přenášet v ruce. Snadné přenášení a manipulaci usnadňuje i jejich nízká váha, neváží totiž více než jenom pár kilogramů. Zábavnosti jízdy pak dosti napomáhá výborná ovladatelnost. 

Dále nelze nezmínit i jejich univerzálnost, co se věku uživatelů týče, na těchto koloběžkách se můžete prohánět v opravdu jakémkoliv věku. Na trhu je tak k dostání jak skládací koloběžka pro dospělé, tak i skládací koloběžka pro děti. 

Zajisté rovněž uvítáte i skutečnost, že jsou obvykle vybavovány prvky vstřebávajícími drobné vibrace, což se hodí zejména během jízdy po kostkách, které jsou tak typické pro centra českých měst. 

 

Jako nevýhoda asi každého hned napadne jejich nevhodnost do terénu, ale není tomu úplně tak, neboť některé „skládačky“ zvládnou i mírný terén – třeba zpevněné lesní cesty či již zmiňované kostky. 

V těchto zhoršených podmínkách se nejlépe dokáže uplatnit skládací koloběžka s nafukovacími koly. Jedinou nevýhodou tak pro někoho může zůstat cena, jež je o něco málo vyšší, než je tomu běžné u klasických koloběžek. 

Podle čeho si vybrat ideální skládací koloběžku do města? 
Nyní, když už známe jejich výhody, si ještě něco málo řekněme k tomu, jak vybrat tu nejlepší městskou skládací koloběžku. 

První z kritérií, kterému je nutno věnovat pozornost je výška řídítek koloběžky, ta by měla být seřiditelná ideálně do výšky vašich kyčlí, z takové jízdy vás nebudou bolet záda. 

Do městského prostředí je též žádoucí, aby koloběžka měla přední kolo mírně větší než zadní a rovněž aby kola nebyla nikterak přehnaně velká. Pro dospělé jsou ideální ráfky o velikosti 20"/16". 

 

Nesmírně důležitá je i nosnost skládací koloběžky. Ta nejčastěji bývá v rozmezí od 80 do 150 kilogramů. Při výběru je však nutno brát v potaz i to, že chcete, aby vás uvezla třeba i s těžkým batohem na zádech.

K vaší hmotnosti tedy pokaždé připočtěte minimálně 15-20 kg. Zaměřte se i na nášlapné stupátko, jeho optimální šíře by měla být 10 až 12 cm. 

Nevíte si rady s výběrem? Obraťte se o radu na českého výrobce skládacích koloběžek – Rulyt.cz

skládací koloběžky

  • Přečteno: 758

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy