Styl

koupelna s ložnicí

Koupelna s ložnicí se dostává do trendů

V České republice je patrný růst trendu spojení koupelny a ložnice v propojený prostor. Takové řešení nabízí nejen praktickou stránku využití, ale z odlehlé místnosti koupelny se tak stává pohledový prvek, který je součástí interiéru ložnice. Toto řešení bylo dříve k vidění především v hotelových pokojích, postupem času se ale prosazuje i v běžném bydlení.

Praktická stránka koupelny v blízkosti ložnice funguje již řadu let, nejen v bytech, ale i rodinných domech. Postupně se ale z koupelen stává designový prvek, který není potřeba v interiéru skrývat, ale naopak se propojuje s místností na spaní, ať už je to ložnice či pokoj pro hosty. Tomuto trendu se tak přizpůsobují i dispoziční řešení nových bytů a domů.

I zařízené byty či domy se tomuto trendu přizpůsobují. V případě rekonstrukcí koupelen se často přihlíží i k jejich propojení nebo přiblížení k ložnicím či dětským pokojům. Klienti stále častěji zvažují i instalaci vany přímo do prostoru ložnice, nebo oddělení prostor koupelny od ložnice prosklenými stěnami či dveřmi.

Existuje několik variant, jak může koupelna v ložnici vypadat. V případě probourání stěny do stávající koupelny se prostor nechává zcela otevřený, nebo je koupelna jen částečně prosklená, případně se vybraný prvek, jako je například vana nebo toaletní koutek s umyvadlem, zakomponuje přímo do místnosti ložnice. Takové spojení s sebou přináší nejen nový pohled na koupelnový prostor, který není ukrytý za zavřenými dveřmi, ale naopak se stává otevřenou místností, do které proudí denní světlo. Solitér, jako je například vana, která je umístěná zcela v prostoru ložnice, pak umožňuje při koupeli například výhled z okna nebo sledování televize.

Podle průzkumu společnosti Lightway více než 20 % lidí postrádá v koupelně denní světlo. Propojení koupelny s prostorem ložnice tak umožňuje elegantní řešení, jak tento problém řešit. Propojení těchto dvou místností je tak bezesporu velmi komfortní a pohodlné. Stejně tak, jako je naprosto obvyklé spojení obývacího pokoje s kuchyní, je možné, že trend propojení koupelny a ložnice brzy dosáhne statusu „běžné“.

trendy, ložnice, koupelna

pohřeb

Rozlučte se tak, jak sami chcete.

Poslední rozloučení je způsob, jak v sobě uzavřít kapitolu, kterou jste prožívali se zesnulým. A tomu by měla odpovídat také forma smutečního obřadu. Ale na to je třeba vynaložit obrovské množství energie, kterou pozůstalí obvykle nemají. Potřebují se vyplakat a bolestný je pro ně už třeba jen výběr oblečení, které bude mít zesnulý na posledním rozloučení oblečené do rakve.

Pokračovat ve čtení

med

Medová chuť pro každého

Také máte rádi k snídani chléb nebo pečivo s máslem a medem? Však také med rádi jíme už tisíce led a pořád nám chutná. Kromě chuťových má totiž i řadu zdravotních benefitů a pro hodně konzumentů je podstatné i to, že se jedná o čistě přírodní produkt bez chemických přísad. Když jsme nachlazení, med bývá často první domácí pomocí. Ale hodí se i při zažívacích potížích, kupodivu pomáhá i diabetikům, i když je sladký. Dokáže totiž snižovat hladinu cukru v krvi, což z něj činí vítanou potravinu i u všech, kteří bojují s tělesnou váhou.

Pokračovat ve čtení

výšlapy

Zajímavé výšlapy v Česku

Mezi jedny z nejatraktivnějších turistických cílů v Česku bezesporu patří rozhledny. Věděli jste, že jich u nás najdete už více než 400? Vybrali jsme pro vás některá z míst, kam můžete vyrazit na jednodenní výlet, a výšlap na rozhlednu spojit s procházkou po turistické stezce nebo s návštěvou ZOO.

Pokračovat ve čtení

Katogorie

  • Úvod
  • Styl
  • Bydlení
  • Technika
  • Nápady
  • Příběhy